:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P نگاه نو
دیوار زیست محیطی

گیاهكاری بر روی قاب سیمی با عناصر تفكیك پذیریك دیوار بیولوژیكی (گیاهكاری بر روی قاب سیمی با عناصر تفكیك پذیر)، می‌تواند ارزان‌تر از یك دیوار معمولی تمام شود، كه هم زیباتر است و هم گستره‌ای از گیاهان وحشی را در مناطق شهری بوجود می‌آورد. استفاده از مهندسی محیط زیست، هزینه كم انرژی را با ساختار تلفیق کرده، منابع و ذخایر با ارزشی از خاك حاصلخیز را فراهم می سازد كه توانایی پاكسازی سالانه یك تن دی اكسید كربن را در یك هكتار خاك دارد.
با استفاده از دیوارها و بام‌های سبزپوش میتوان از استفاده بیش ازحد سیستم‌های گرمایش و سرمایش در بناها جلوگیری کرد. طبق مطالعات کارشناسان پوشش گیاهی برروی پوسته بنا راندمان انرژی در دیوار را تا 8% بهبود می‌بخشد. پرده‌ها و دیوارهای پوشیده از گیاه هم چنین می توانند از هزینه‌های مصرفی مصالح ساختمانی سنتی تر همچون آب صرفه‌جویی كنند. این در حالیست که استفاده از یك سایبان تیره رنگ هنگامی كه در نزدیكی ساختمان بعنوان مانعی برای نور روز بكار رود، میزان استفاده از انرژی را بالا می برد.
انتخاب مناسب پیچک‌های همیشه جوان یا خزان پذیر برحسب اقلیم منطقه و استفاده از نگهدارهای آنها علاوه از موارد فوق، بر زیبایی و مقابله با برخورد و نفوذ مستقیم باران و تگرگ بر ساختار و پوسته بنا تاثیری شگرف دارد که این امر بنوبه خود از هدر روی انرژی جلوگیری می‌کند.
نکته جالب توجه اینکه، تاثیر عایقكاری ساختمان‌ها در برابر درجه حرارت بالای تابستان بیشتر توسط سایه‌اندازی صورت می پذیرد تا عایق‌سازی ساختاری ساختمان و دلیل آن بسیار ساده است، چرا كه سایه اندازی مانع ورود گرما به محل می شود و پیچك‌ها در حصول این امر بسیار كارا هستند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری